2018-02-18     Konstancji, Krystiana, Sylwany     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie    
Strona główna / Wiadomości

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2018 r. w niedzielne popołudnie, mieliśmy zaszczyt gościć w Ośrodku Kultury nasze kochane Babcie i Dziadziów. Na wstępie spotkania Pani dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury Anna Gryniewicz złożyła serdeczne życzenia i zaprosiła wszystkich gości do obejrzenia i wysłuchania występu, przygotowanego przez zespół wokalny Cztery Pory Roku z Oleszyc,  zespół taneczny „Kropelki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach pod kierownictwem Pani Moniki Jezuit oraz Teatrzyku 'Wesoła Gromadka” z Oleszyc.

Teatrzyk „Wesoła Gromadka„ przy MGOK w Oleszycach jest laureatem licznych konkursów powiatowych i wojewódzkich. Zaprezentował się nam w przedstawieniu „Herody”. Na przeglądzie grup kolędniczych w Lubaczowie dwukrotnie w 2016 i 2017 roku nasz teatrzyk zdobył I miejsce.

Scenariusz Herodów na podstawie przekazów:

-  Tadeusza Kościelińskiego

- Anieli Mrówki z Cewkowa

- Kazimiery Rewers i Danuty Siryk z Oleszyc.

Reżyseria: Łucja Joniec i Genowefa Sobków. Muzykę do pastorałek opracował Grzegorz Górecki. Stroje dla Aniołów ufundowało Stowarzyszenie Czas na Pomoc – serdecznie dziękujemy.

Po pięknym przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu z zespołem Cztery Pory Roku Pani dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim zebranym gościom oraz dzieciom za fantastyczny występ.

Radość i wzruszenie nie kryli wszyscy uczestnicy, były łzy radości i szeroki uśmiech na twarzy. To bardzo ważne dla starszych, że nasze maluszki pamiętają o takim święcie jak „ Dzień Babci i Dziadka”. Na zakończenie całego spotkania występujące dzieci zostały zaproszone wraz z Babciami i Dziadkami na wspólny poczęstunek przygotowany przez MGOK w Oleszycach.

Galeria zdjęć

Utworzony:2018-01-22 13:04:19
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.