2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Mikołaj w Oleszycach

            W niedzielne popołudnie 3 grudnia 2017 roku, w pięknej zimowej scenerii, przybył do hali widowiskowo – sportowej w Oleszycach długo wyczekiwany gość "Mikołaj". Na spotkanie, z tak miłym gościem, przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami, na których dużo miłych niespodzianek i atrakcji.

Podczas animacji prowadzonej przez Śnieżynkę, Elfa i Bałwanka dzieci, rodzice i Mikołaj uczestniczyli w grach i zabawach, rozwiązywali zagadki, układali klocki, malowali i rysowali. Mikołaj, ponadto w wolnych chwilach rozdawał wszystkim uczestnikom słodycze i drobne upominki. Dodatkową atrakcją dla dzieci było: malowanie twarzy, wspólne śpiewanie piosenek i słodki poczęstunek, a także: dmuchany plac zabaw, suchy basen, zjeżdżalnia i ściana wspinaczkowa. Wszystkie dzieci miały też okazję porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

            Podczas tego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Świąteczny konkurs plastyczny", który zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych, i podzielony na dwie kategorie: klasy I-III i IV-VII. Wszystkie prace oceniła komisja w składzie: Renata Kisała - plastyk, Irena Janiszkiewicz – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach, Władysława Bąk – instruktor w MGOK w Oleszycach oraz Anna Gryniewicz - dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Po dokonaniu oceny św. Mikołaj wręczył dzieciom dyplomy oraz nagrody. Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III: I miejsce -Wiktoria Niechaj, II miejsce – Julia Przepłata, III miejsce – Oliwia Jasińska oraz wyróżnienia: Amelia Szpunar, Zuzanna Stefanów i Amelia Stec. Kategoria Szkoły Podstawowe kl. IV-VII: I miejsce – Bartłomiej Jedynowicz, II miejsce – Rafał Paryniak, III miejsce – Karolina Ilnicka. W tej kategorii jury przyznało szczególne wyróżnienie, które otrzymała Natalia Dobosz. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy!

Nasz Gość serdecznie podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zabawę w miłej, świątecznej atmosferze.

Organizatorami zabawy byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach
Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleszycach                       Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach.

            Seredeczne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach, a także dla Pracowników hali widowiskowo -sportowej w Oleszycach, jak rówież dla pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Oleszyce.

Galeria zdjęć

 

 

 

Utworzony:2017-12-08 14:32:11
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.