2018-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
Strona główna / Wiadomości

"Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"

Jak zbudować świat, w którym fundamentalne prawa wszystkich ludzi są faktyczne przestrzegane? Pierwszy krok to edukacja na rzecz praw człowieka, drugi - mobilizacja lokalnych społeczności.

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach dołączyła do projektu Amnesty International zatytułowanego ,,Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi”. Jest to kampania przeciwko nienawiści, która ma na celu zmianę świadomości społecznej, prawa i praktyki jego stosowania, by skutecznie przeciwdziałać nienawiści i przemocy motywowanej uprzedzeniami i ją eliminować. W ramach projektu w bibliotece odbywają się warsztaty dla młodzieży szkolnej. Dotychczas młodzi ludzie z Oleszyc i Starych Oleszyc uczestniczyli w zajęciach mówiących o tym, czym jest mowa nienawiści i jak ją rozpoznawać, uczyli się tworzyć sieci społeczne i świadomie korzystać z uczestnictwa w życiu społecznym.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-10-23 11:06:02
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.