2018-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
Strona główna / Wiadomości

Żegnaj lato...Jesień już!

Lato pozostań ze mną!

Ciepło uczuć przez cały rok mi się marzy!

Schowam cię w serca głębinie...

Będziesz tam nawet, gdy czas przeminie...

Tak, tak jest nam żal lata, tych złotych, letnich wspomnień - chcielibyśmy by trwało jak najdłużej mimo, że jesień też ma swój urok, magię i piękno. Tęsknimy do tego krajobrazu skąpanego w słońcu ale jesień zarzuciła już swój mglisty woal i panuje nam miłościwie.

Klimat tych szczególnych letnich i jesiennych doznań, wzruszeń ma swoją głębię w poezji ,piosence,  romantycznym tańcu. Chcąc przybliżyć chociaż namiastkę tego co dzieje się o tej porze roku z naszymi uczuciami, wrażliwością Zespół Wokalny Cztery Pory Roku postanowił zaprosić na koncert zatytułowany „Żegnaj lato...jesień już”.

W niedzielne popołudnie 8 października w sali  widowiskowej Miejskiego Domu Kultury rozbrzmiewały rytmy tańca, piosenek, strofy romantycznej, jesiennej poezji, humor, satyra w wykonaniu członków zespołu i zaproszonych gości.

Na początku do wspólnej zabawy zaprosiła uczestników koncertu Pani Anna Gryniewicz - dyrektor MGOK. Publiczność otrzymała także zaproszenie w słowach piosenki „Nie zadzieraj nosa”-Baw się razem z nami, jeśli masz ochotę. Tańcem uświetniła koncert grupa taneczna „Dzieci Oleszyc” pod kierunkiem Pani Moniki Jezuit wykonała ona  walc angielski   z cza-czą i  walc Que Sera, Sera. Zespół Cztery Pory Roku śpiewał piosenki przeplatane poezją, humorem. Były to takie utwory jak: Niebo z moich stron, Nie zadzieraj nosa, Chłopiec z gitarą, Ostatni raz zatańczysz ze mną, Miłość w Portofino, Rudy rydz, Gadu, gadu, Jaki smutny jesteś, W żółtych płomieniach liści, Addio pomidory, Cygańska jesień. Poezję własną prezentowała Pani Krystyna Czerwiec w utworach: „Pani jesień”, „ Pożegnanie lata” a także Pan Zdzisław Polak w swoich wierszach pt.  „ Na urlop”,” Pisanie” oraz Urszula Horeczy – „Jesień”. W klimat poetyckich wzruszeń wpisał się także utwór pt. „Jesienne namiętności” Oskara Wizarda w interpretacji Dawida  Dukacza. W czasie koncertu nie zabrakło również akcentów satyrycznych w monologu „Leczmy się ziołami”, który zaprezentował Mateusz Mędroń .Gorące owacje publiczności otrzymał solowy popis na akordeonie w mistrzowskim  wykonaniu Mateusza Piliszko .Między utworami prowadzona była narracja związana z ich  treścią.

Zespół Cztery Pory Roku” wybierając repertuar na niedzielny koncert kierował się chęcią dostarczenia jego uczestnikom miłych wrażeń i dobrej zabawy przy współudziale zespołu instrumentalnego: Marian  Kowalski-gitara, Bartłomiej  Maziarz-organy, Mateusz Piliszko-akordeon, Dawid Dukacz-gitara.

„Już jesień, szeleszczą opadłe liście

nostalgia próbuje zawładnąć zmysłami

Obudź moje serce zapadające w sen zimowy, niech się w nim rozpali żar

namiętności, bo szansę na szczęście daje dzień nowy.

Jest w nim wiele miejsca na odrobinę czułości.”

 

Galeria zdjęć

Autor tekstu: Alicja Franus

Utworzony:2017-10-17 11:33:41
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.