2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Dni Oleszyc

W piątek, 23 czerwca 2017r. na rynku przy ratuszu Miejskim w Oleszycach rozpoczęto tegoroczne obchody „Dni Oleszyc”.

O godz. 16.30 wydarzenie otworzył Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce- Pan Andrzej Gryniewicz. W krótkim przemówieniu przywitał wszystkich zgromadzonych i zaproszonych gości, podkreślił znaczenie obchodów dni miasta i życzył wszystkim miłej zabawy.

Pierwszym punktem programu były występy zespołów tanecznych z terenu Miasta i Gminy Oleszyce. Na scenie pojawiły się takie grupy taneczne jak: "Dzieci Oleszyc" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach i „Czerwone korale” z Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach, instruktorem zespołów jest pani Monika Jezuit.

Na scenie wystąpiły również uczennice kl. II a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach – Helenka Kowalczyk i Oliwia Kuciel z piosenką "Biblioteczny song", a także duet Helenka Kowalczyk i Gabriel Gryniewicz z wierszem Leszka Sulima "Mucha i Karaluch", do występu młodych artystów przygotowywała pani Marylka Żaczek.

Swój debiut na scenie miała także grupa młodych artystów, uczących się gry na gitarze w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach pod opieką pana Piotra Batyckiego.

    Kolejnym punktem programu była atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych- program animacyjny „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”. Fantastyczna wyprawa Famy Show po skarb, melodyjne piosenki, konkursy z malowniczymi rekwizytami były pretekstem, aby młodzi widzowie w ciekawy i zabawny sposób zapoznali się™ z zasadami bezpiecznego porusza się™ po ulicy. Dzieci poprzez zabawę z kotem Gapciem i myszką Miki dowiedziały się informacji o drogowskazach, sygnalizacji świetlnej, znakach drogowych, przejściu dla pieszych i odblaskach. Dodatkową… atrakcją były fenomenalne efekty specjalne: tysiące baniek mydlanych, wietrzni tancerze, pokaz dymu, które wywołały mnóstwo zachwytu i radości na twarzach małych i dużych widzów.

Na scenie także wystąpili:

Zespół wokalny „Cztery Pory Roku” z Oleszyc, Zespół muzyczny ADHD działający przy Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach, Zespół muzyczny ON/OFF działający przy Miejskim Domu Kultury w Oleszycach a także zespół muzyczny Majewski Band z Lubaczowa.

Tuż po godzinie 21.00 rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru- wystąpił zespół RH+

Początkowo zespół tworzył muzykę punkrockową z dynamiczną linią wokalną, jednak pod wpływem nowych inspiracji grupa zaczęła tworzyć muzykę w stylu rock i ska. W 1997 roku zespół odnotował swój pierwszy sukces, zdobywając pierwszą nagrodę Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Zespołów Artystycznych we Wrocławiu. Zespół ponadto występował na wspólnej scenie z takimi wykonawcami jak: Kult, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Kayah, Hey, Dezerter, IRA, Myslovitz, czy Szymon Wydra. Zespół zdobył I miejsce na SLOT Art Festiwal 2006 oraz I miejsce w X Finale Jeleniogórskiej Ligi Rocka w 2005 roku. Rok 2007 rozpoczął się dla RH+ trasą koncertową po klubach, a następnie serią występów na imprezach plenerowych w całej Polsce. Z początkiem 2008 roku zespołem zainteresowała się wytwórnia My Music, z którą zespół podpisał kontrakt na płytę. Promocyjny singiel "Po prostu miłość", do którego teledysk zrealizował Dariusz Szermanowicz został pobrany 300 000 razy z portalu mp3.wp.pl. 8 sierpnia 2008 zespół wystąpił podczas Sopot Hit Festiwal w kategorii "Polski Hit Lata 2008".

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów były stoiska wystawców, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z terenu Miasta i Gminy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-06-28 12:44:53
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.