2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

„Szałas nad Tanwią” z zespołem "Cztery Poru Roku"

I miejsce Zespołu Wokalnego „Cztery Pory Roku” na VI Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej w „Szałasie nad Tanwią”.

„A kiedy spotkasz mogiłę w lesie... to ta, w której spoczywa partyzant Twój...”

Miejscem znaczonym bezimiennymi mogiłami i krzyżami z brzozy jest teren Puszczy Solskiej gdzie pod Osuchami w dniach 25-26 czerwca 1944r. rozegrała się największa bitwa partyzancka II Wojny Światowej. W hołdzie poległym w tej tragicznej w skutkach bitwie odbywa się już po raz kolejny Przegląd Piosenki Partyzanckiej.

„ ...niech i Twą piosnkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń...”, bo tu w tym miejscu musi rozbrzmiewać echo tych słów na 6-tej już Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej, która odbyła się w dniu 11 czerwca 2017r. W „Szałasie nad Tanwią”.

Patronat nad imprezą sprawuje Starosta Powiatu Lubaczowskiego oraz Regionalne Towarzystwo Kultury i Sportu w Lubaczowie. Natomiast jej duchowym
i emocjonalnym opiekunem jest Pan Władysław Rybizant, który przez swoją działalność kultywuje splendor i historyczny przekaz tego miejsca. Celem biesiady jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni partyzanckich wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. 

Tradycyjnie już Biesiada rozpoczęła się mszą świętą, a jej otwarcie nastąpiło przez wspólne odśpiewanie „Roty”. Po części oficjalnej kolejny punkt programu to prezentacja poszczególnych utworów. Odbywa się ona w różnych kategoriach. Każdy wykonawca jest zobowiązany do zaśpiewania jednej piosenki o tematyce partyzanckiej, która zostanie poddana ocenie jury, oraz dowolnego utworu poza konkursem w czasie obrad jury.

Zespół Wokalny „Cztery Pory Roku” wybrał do części konkursowej piosenkę pt. „Dziś idę walczyć, Mamo”. Natomiast utworami pozakonkursowymi były „Kukułeczka” i „Fiołki” - swoją treścią doskonale komponujące się z otoczeniem roztoczańskiego lasu.

Utwór konkursowy pt. „Dziś idę walczyć, Mamo” Zespół zadedykował wszystkim matkom, których synowie – młodzi chłopcy walczyli z wrogiem
w polskich lasach i ginęli za Ojczyznę, a po ich utracie pozostał już na zawsze lniany ręcznik mokry od łez i rozkołatane serca.

Członkowie Zespołu „Cztery Pory Roku” włożyli wiele serca w wykonie tego utworu co zostało docenione przez jury i nagrodzone I miejscem wśród 14 zespołów biorących udział w VI Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej.

Do tego sukcesu przyczynili się też towarzyszący Zespołowi instrumentaliści w składzie Piotr Maziarz – akordeon, Bartłomiej Maziarz – klawisze, Dawid Dukacz – gitara. Dziękujemy.

 

                                                            Zespół Wokalny „Cztery Pory Roku”

                                                                       autor: Alicja Franus

 

Zespół dziękuje za pomoc: Burmistrzowi Miasta, Dyrekcji MGOK, Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Oleszyckiej.

Utworzony:2017-06-26 09:45:07
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.