2018-02-18     Konstancji, Krystiana, Sylwany     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie    
Strona główna / Wiadomości

Zapoznanie się klas I z pracą bibliotekarza

30 maja 2017r. klasy I Szkoły Podstawowej w Oleszycach wraz z wychowawczyniami panią Krystyną Sopel i panią Renatą Sikorą w ramach lekcji bibliotecznych udały się na wycieczkę do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach. Celem spotkania było kształcenie umiejętności i nawyku samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Podczas spotkania dyrektor biblioteki pani Ewa Kaczmarczyk opowiadała uczniom o pracy w bibliotece, warunkach stawania się czytelnikiem biblioteki oraz o tym jak należy się zachowywać w takim miejscu. Pani dyrektor zwracała również uwagę na walory czytelnictwa, pokazała dzieciom, gdzie znajdują się przeznaczone specjalnie dla nich regały z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książki z działu dziecięcego.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Każde dziecko wyszło z biblioteki z uśmiechem na twarzy. Obiecali, że wrócą do biblioteki, aby móc korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.

Utworzony:2017-06-14 10:26:54
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.