2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Przedszkolaki w Bibliotece

W piątkowe przedpołudnie 19 maja 2017r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleszycach odwiedziła grupa Przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Oleszycach wraz z wychowawczynią panią Anitą Birnbach.

Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w Czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dowiedziały się, że oprócz książek w naszej bibliotece znajdą się także czasopisma. Mogą do nas przyjść i miło spędzić czas. Przedszkolaki przypomniały sobie również jakie są zasady i czego nie wolno robić z książką. Obiecały także, że przyprowadzą swoich rodziców i założą sobie Karty czytelnika, aby móc w pełni korzystać z usług biblioteki.

Należy pamiętać, że rozbudzanie zainteresowania literaturą jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Także bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

Utworzony:2017-06-14 09:33:22
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.