2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Festiwal Questingu - dzień drugi

W sobotę 20 maja 2017r. w drugi dzień I Ogólnopolskiego Festiwalu o godz. 13:15  w trasę naszego questu "Oleszyce miasto trzech kultur " udał się Pan Ryszard Pawłowski (instruktor alpinizmu, przewodnik górski. Wziął udział w ponad 300 wyprawach w różne góry świata. Jest jedynym Polakiem, który 5-krotnie stanął na szczycie Mt. Everestu). Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Był partnerem wspinaczkowym Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych sławnych himalaistów.

Jest członkiem prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku, stowarzyszenia zrzeszającego ok. 3000 odkrywców i badaczy z kilkudziesięciu państw wszystkich kontynentów. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień w dziedzinach fotografii oraz filmu dokumentalnego. Filmy Pawłowskiego były pokazywane na Festiwalach Górskich i w telewizji. Otrzymał  trzykrotnie nagrody i wyróżnienia od Ministra Sportu za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Szkoli młodych adeptów alpinizmu, organizuje wyprawy i występuje z prelekcjami  o tematyce górskiej. Jest wciąż aktywny, pomimo 40 letniego stażu w górach.

Organizował  i prowadził wyprawy dla niepełnosprawnych sportowców na Alaskę, do Afryki i Patagonii w ramach programu Korona Nadziei.

Była to wspaniała okazja do poznania pięknych zakątków naszej miejscowości, a także do rozmowy z podróżnikiem. Na sobotnie spotkanie przybyło również dużo dzieci i młodzieży, nauczycieli a także mieszkańców Oleszyc.

Galeria zdjęć

Anna Gryniewicz

Utworzony:2017-05-25 13:09:02
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.