2018-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
Strona główna / Wiadomości

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

W dniu 10.05.2017r  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach zorganizowała   spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Piersą – autorem książki „Komputerowy Ćpun” w której opisuje swoją historię walki z nałogiem. Krzysztof Piersa, pasjonat gier komputerowych, uwielbia fantastykę w każdej formie i jak pisze na swojej stronie internetowej, jest szczęśliwym człowiekiem i spełnia swoje marzenia.

Podczas spotkania autorskiego w którym udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach pan Krzysztof na własnym przykładzie opowiedział, jak radzić sobie z problemem uzależnienia od gier komputerowych i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Udzielił rad, które w istotny sposób pomagają osobom, które żyją w otoczeniu gracza. Temat wzbudził zainteresowanie wśród młodzieży. W czasach kiedy niemal każdy ma dostęp do komputera i Internetu, sprzyja zatraceniu się w wirtualnym świecie, dlatego tym bardziej trzeba być świadomym zagrożeń, jakie niesie ze sobą postęp technologiczny. Krzysztof Piersa biegły w poruszaniu się w świecie gier i internetu, jak nikt inny zna korzyści ale i niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą świat wirtualny. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak cienka jest linia pomiędzy rozrywką a uzależnieniem, po czym poznać że ktoś jest uzależniony, o tym że często piękne graficznie gry nie rozwijają naszej wyobraźni a pierwsze miejsce w rankingach graczy najpopularniejszych gier niestety nie zapewnia sukcesów w prawdziwym życiu.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-05-18 11:27:48
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.