2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Gminny Dzień Strażaka

6 maja, podczas tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Strażaka w Oleszycach, wręczono odznaki za zasługi wyróżnionym strażakom.

Podczas uroczystości druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Oleszyce przyjęli od Prezesa Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Oleszycach dh Roberta Brudniaka szczególne podziękowania za pracę na rzecz społeczności lokalnej, zaangażowanie i ciągłą gotowość do niesienia pomocy potrzebującym.

W obchodach Gminnego Dnia Strażaka udział wzięli druhny i druhowie z OSP, członkowie zarządu OSP, przedstawiciele samorządu .
Obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej, podczas której  proboszcz ks. Józef Dudek  odniósł się do odpowiedzialnej służby jaką pełnią strażacy ochotnicy, zarówno w czasie gaszenia pożarów jak również innych zdarzeń. Słowa podziękowania skierował także do strażaków z OSP Oleszyce, którzy rokrocznie „pełnią straż przy Bożym Grobie”.

W trakcie mszy świętej nastąpiło odnowienie ślubowania przez obecnych strażaków ochotników.

Po mszy świętej strażacy przemaszerowali ulicami Oleszyc na plac przed remizą, gdzie odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaki najbardziej zasłużonym strażakom Gminy Oleszyce
Strażacy przyjęli życzenia i podziękowania od przybyłych gości. Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz podziękował strażakom za pracę, zaangażowanie, trud i poświęcenie włożone w pełnioną służbę oraz ciągłą gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Do życzeń dołączyła się pan Wiesław Osuch Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleszycach, życząc druhnom i druhom sprawnych i bezpiecznych akcji ratowniczych oraz szczęśliwych powrotów do domów.

Galeria zdjęć

 

Utworzony:2017-05-10 11:35:08
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.