2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

"Złota jesień"

Od sierpnia 2016r. na terenie gminy Oleszyce działa Stowarzyszenie Seniorów "Złota Jesień".  Głównym celem jego działalności jest zaktywizowanie seniorów 60+ do różnego rodzaju aktywności  fizycznej , kulturalnej , rozrywkowej , intelektualnej , pro-zdrowotnej. W dniu 25 kwietnia 2017r. we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Oleszycach   zorganizowano "spotkanie ze starym zdjęciem", na które zaproszono Pana Grzegorza Juszyńskiego z Fundacji "Światłoczułość". Pan Juszyński  zaprezentował sposoby ratowania , odnawiania i uwieczniania starych i zniszczonych zdjęć. Zachęcał do odszukania i zgromadzenia starych zdjęć naszego miasta, celem stworzenia jakiejś pamiątkowej publikacji.

W spotkaniu wzięła  też udział Pani Beata Paluszek z Lokalnego Centrum Ekonomii Społecznej w Przemyślu , na którym przedstawiła projekt "Nawigator-kompleksowy program wspierania rozwoju ekonomii społecznej". Projekt ten ma na celu aktywizowanie ekonomiczne osób wykluczonych społecznie i zawodowo. Pani Paluszek prosiła seniorów o pomoc w określeniu w/w potrzeb na terenie naszej gminy.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-05-08 13:57:57
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.