2018-03-22     Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer    
Strona główna / Wiadomości

Warsztaty Wielkanocne

Zbliża się Wielkanoc - najradośniejsze, najbardziej wiosenne Święta. To najwspanialsza okazja, by móc wykonać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Różnorodność materiałów i technik świadczyć może o ogromnej fantazji, pomysłowości twórców.
Warto podtrzymywać tę piękną tradycję i w związku z tym Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach w dniach 28-29 marca 2017 roku zorganizował Warsztaty
Wielkanocne, które prowadziła Pani Renata Skoczylas- nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Zalesiu. W tym roku do udziału w warsztatach zaprosiliśmy członkinie Stowarzyszenia "Jesień Życia", osoby starsze oraz dzieci i młodzież. Forma warsztatowa pozwoliła uczestnikom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich i regionalnych tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Uczestnicy warsztatów podczas ozdabiania swoich pisanek kierowali się wskazówkami przekazanymi przez Panią Renatę oraz zadawali mnóstwo pytań dotyczących nowych technik ozdabiania.
Uczestnictwo w warsztatach było okazją do poznania oraz przypomnienia sobie o świątecznych tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, a także stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni uczestników.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-03-31 13:28:16
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.