2018-03-22     Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer    
Strona główna / Wiadomości

Spotkanie z podróżnikiem

22 marca 2017 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach zorganizowała w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach spotkanie z panem Emilem Wittem, 22-latkiem zajmującym się eksplorowaniem zapomnianych zakątków Amazonii.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie Publicznego Gimnazjum Orła Białego w Oleszycach oraz wszyscy zainteresowani tematyką podróżniczą.

„Marzenia należy spełniać, ja spełniam swoje” tymi słowami zwrócił się nasz gość Emil Witt do zgromadzonej młodzieży, która przyjęła z entuzjazmem spotkanie z młodym podróżnikiem i survivalowcem. Ciekawość zobaczenia niezbadanych rejonów była inspiracją do samotnej podróży. Wyprawa odmieniła jego życie, Amazonia pokazała kim naprawdę jest i co potrafi, a co może jeszcze udoskonalić i w którym kierunku iść. Wniosek – dzika dżungla nie jest taka niebezpieczna jak może się wydawać.

Podczas filmowej prezentacji młody podróżnik opowiedział o świecie Indian Machiguenga, zamieszkujących gęstą selvę w dorzeczu Urubamby w centralnym Peru. Przedstawił zmagania z bezwzględnym równikowym lasem i jego mieszkańcami, opowiedział o zwyczajach Indian, ich życiu w ekstremalnych warunkach. Zaprezentował przebieg wyprawy, miejsca zachwycające i budzące grozę oraz zabawne sytuacje, które miały miejsce.

Opowieść pana Emila spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy chętnie zadawali pytania dotyczące wyprawy.

Ewa Kaczmarczyk

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-03-28 07:40:47
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.