2018-03-22     Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer    
Strona główna / Wiadomości

Koncert karnawałowy „Cała sala śpiewa...”

Dziś wszystko kręci się dookoła, smutki i żale odeszły w cień. Dziś życie do tańca woła, by rozbawić Twój szary dzień. Ono jest dziś wodzirejem, porywa wszystkich swoim rytmem. Roztańczmy życie nasze, nadajmy mu palety barw...

Ostatnie dni karnawału 2017r stały się zachętą do tego by rozbawić, roztańczyć ale przede wszystkim zachęcić do wspólnego śpiewania każdego kto w niedzielne popołudnie 26 lutego w odpowiedzi na zaproszenie przybędzie na koncert zatytułowany „Cała sala śpiewa...”

Zespół Wokalny Cztery Pory Roku występując z propozycją zorganizowania koncertu pod tak wymownym tytułem nosił się

z zamiarem dostarczenia jak największej ilości pozytywnych wrażeń wszystkim jego uczestnikom. Toteż w programie koncertu nie mogło oprócz piosenek zabraknąć także tańca, humoru, satyry, wierszy i wszystkich tych akcentów, który podkreślały jego karnawałowy charakter.

Aby dać temu wyraz licznie gromadząca się na sali widowiskowej publiczność została wprowadzona w odpowiedni nastrój przy dźwiękach tanga, rumby, walca, fokstrota.

 Tegoroczny karnawał był wyjątkowo długi i miał prawdziwie zimową oprawę. By udowodnić, że nie straszna zima za oknem, kiedy w sercu... najpiękniejszy Ogród barwnymi słowami piosenek i wierszy rozkwita – Zespół Cztery Pory Roku rozpoczął koncert od utworów o tematyce zimowej. Do nich należały min. takie jak „Droga”, „Serce na śniegu”, a także taniec – piękny, nastrojowy „Walc Syberyjski” zatańczony z wielkim wdziękiem przez Dominikę Kisałę i Bartka Babulę. Stopniowemu podgrzewaniu atmosfery sprzyjały gorące rytmy następnych utworów takich jak: „Mexicana”, „Marina”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”.

W wesoły nastrój z humorem i satyrą w roli głównej uczestnicy koncertu zostali wprowadzeni  przez Panią Krystynę Czerwiec prezentującą Swoje utwory: „Skrawki z życia”, „Zguba”, „Niepotrzebna” oraz Pana Zdzisława Polaka w jego wierszach pt. „Literat”, „Wiosną”, „Żółty żółw”. Do tego grona dołączył również Mateusz Mędroń min.  

w monologu „Dieta”, „Taki jak...”, który niczym zawodowy satyryk rozbawił koncertową publiczność. Wybrane wiersze zaprezentowała także  Pani Weronika Sokół - „Na lutowe mrozy” oraz Teresa Szczygielska: „Królewna Śnieżka” A. Waligórskiego i Urszula Horeczy własny - „Zima”.

Kontynuacją karnawałowej zabawy było włączanie się publiczności  do śpiewania wraz z Zespołem Cztery Pory Roku szczególnie w piosence   „Cała sala śpiewa”, a w taneczny rytm wprowadziło „Sensual tango – La Cumparsita” oraz piękny, wprawiający w uniesienie „Biały walc” wiedeński wytańczony z lekkością przez Jolantę Zdworny i Bartka Babulę.

W dalszej części koncertu Zespół Wokalny wykonał jeszcze takie utwory, jak: „Miłość jak wino”, „Ty i ja”, „Wymyśliłam Cię”, „Cóż wiemy o miłości”, „Białe tango”, które wraz z prowadzoną między piosenkami narracją były dopełnieniem radosnego nastroju tego wieczoru. Zespołowi Cztery Pory Roku” towarzyszyła grupa muzyków: Piotr Maziarz - akordeon, Bartek Maziarz – klawisze, Dawid Dukacz – gitara.

Rozbawionych uczestników koncertu czekała jeszcze jedna atrakcja występ kapeli „Pawlaki” z Cieszanowa – gość specjalny koncertu. Kapela „Pawlaki”, którą prezentowało siedmiu muzyków skutecznie podgrzała atmosferę i nastrój  wykonując utwory z cyklu piosenek lwowskich, biesiadnych, lata 20-te – 30-te, jazzu tradycyjnego. Publiczność w dalszym ciągu włączyła się do wspólnego śpiewania zachęcona wesoło i swojsko brzmiącymi tonami. Ten radosny karnawałowy wieczór zakończył się zaproszeniem do wspólnego odtańczenia „Zorby”.

„Więc bawmy się dziś w życie, by radości już w nim nie brakło. Bierzmy to co najlepsze obficie, by co dobre nie wyblakło”.

 

Zespół Wokalny Cztery Pory Roku

autor: Alicja Franus

 

Zespół Wokalny Cztery Pory Roku dziękuje za pomoc w zorganizowaniu koncertu: Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Oleszyckiej, Dyrekcji MGOK Oleszyce, Burmistrzowi Miasta i Gminy Oleszyce.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-03-22 10:40:10
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.