2018-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
Strona główna / Wiadomości

„Jest taki kwiat…”- z miłością dla Emilki

W piątkowe popołudnie 17 lutego 2017r.  MGOK w Oleszycach rozbrzmiewał miłością do Emilki. Młodzież Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach zagrała z miłością dla Emilki  przedstawienie według opowiadania ks. Mieczysława Malińskiego „ Jest taki kwiat…”.

W rolach głównych wystąpili :

Semiramida- Natalia Kubis

Królowa Izabela- Joanna Harasymowicz

Król Edwin – Jakub Obcowski

Gustaw- Wiktor Czereczon

Królowa Wilhelmina- Aleksandra Buksak

Król Ramirez- Karol Kubala

Lukrecja- Katarzyna Ohirko

Pokojówka- Aleksandra Harasymowicz

Lokaj- Wiktor Kuras

Ogrodnik- Jakub Jucha

Nauczycielka-Monika Sigłowy

Kasia- Karolina Bednarz

Dworzanki- Izabela Bębnik,  Justyna Gacek, Gabriela Nowicka

Dworzanie- Dawid Dyś, Jakub Malik, Kacper Władyka

Wróżka Sonia- Aleksandra Janczura

Śpiew- Karolina Bednarz, Julia Maciąg, Dominika Kuźniar, Klaudia Mazur, Aleksandra Petranik, Jakub Obcowski.

Nad całością przedstawienia czuwały pani Bernadeta Brzyska i siostra Stanisława.

Historia odegrana przez uczniów to opowieść o tym, że każdy z nas może się zmienić na lepsze, jest gotowy i otwarty na pomoc drugiemu człowiekowi.  Była ku temu doskonała okazja, gdyż zebrane fundusze podczas przedstawiania zostaną przekazane na leczenie „księżniczki” Emilki, koleżanki naszych młodych „ aktorów”.

Puentą przedstawienia stały się słowa wypowiedziane w końcowej scenie: „ Jeżeli wieczorem w twojej duszy jest ciemno, smutno i zimno, to znaczy, ze twój dzień, który przeszedł, nie był dobry. A jeśli wieczorem jesteś szczęśliwy, twoja dusza napełniona jest szczęściem, światłem, muzyką, to znaczy, że twój dzień był dobry”.

Spektakl uświetniła piękna dekoracja i stroje  „aktorów” za co serdecznie dziękujemy w imieniu dyrekcji Publicznego Gimnazjum pani Doroty Czajkowskiej –Guszty  wszystkim zaangażowanym: pani dyrektor MGOK w Oleszycach Annie Gryniewicz, pracownikom pani Władysławie Bąk, Justynie Krywko, Maciejowi Bąkowi, pani dyrektor MGBP Ewie Kaczmarczyk, pani Jolancie Kowalczuk, państwu Magdalenie i Kamilowi Nieckarzom za udostępnienie fotobudki, pani Małgorzacie Joniec, pani Joannie Skoczylas, parafii   pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy włożyli wiele serca w pomoc w przygotowanie przedstawienia.

Z całego serca dziękujemy.

Bohaterce tego wydarzenia życzymy zdrowia i miłości, która daje niezwykłą siłę od nas wszystkich.

Uczniowie dziękują wszystkim, którzy przyszli i obejrzeli ich występ, nagradzając brawami i dobrym słowem. Nie zabrakło też  niespodzianki – pizzy i napojów ufundowanych przez MGOK i MGBP w Oleszycach.

 

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-02-21 09:30:33
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.