2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Ferie w Starym Siole

Jak co roku w okresie ferii zimowych świetlica w miejscowości  Stare Sioło zorganizowała bezpłatne zajęcia plastyczno- muzyczne połączone z zabawami . W tym  czasie dzieci wykonały wspólną dekorację świetlicy, rozegrały turniej w tenisa stołowego , urządziły sobie restaurację ,w której głównym przysmakiem były szaszłyki owocowe. W kolejnym dniu odbyła się  dyskoteka poprzedzona pogadanką na temat „Bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu  i lodzie.” W środę dzieci nauczyły się  dekorowania ciasteczek i  gry w bilarda. Potem chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym  nt  „Mój przyjaciel’. Czwartek upłynął im na  śpiewaniu kolęd przy akompaniamencie  gitary , gimnastyce przy muzyce , kolorowaniu i grach planszowych . W piątek  dzieci wykonały laurki dla swoich dziadków. Podczas tych zajęć opowiadały  na temat roli  kochanej babci  i  niesamowitego  dziadka w rodzinie. Następnie mieliśmy ważnych  gości. Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji zaczęły się od pogadanki  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieciom wdrożone zostały wiadomości jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, oraz że nie wolno bawić się na drodze. Poznały również znaki drogowe, oraz utrwaliły sobie wiadomości na temat stosowania się do sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych. Na pamiątkę  uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów gadżety odblaskowe. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia  i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu. W sobotę odbyły się gimnastyka przy muzyce oraz ognisko z pieczoną kiełbaską, zaś kolejnego dnia sprawdzian  swoich zdolności w szachach i wiadomości nt. „Deklaracja praw człowieka – co mogę ? czego nie ? co wypada?. Najwięcej radości uczestnikom  przyniosły codzienne zabawy na  dmuchanych zamkach , konkurs „Poznajemy  talenty naszych rówieśników” oraz malowanie buziek.

Każdego dnia dzieci poczęstowane zostały słodyczami i ciepłą herbatką. Serwowaliśmy również pieczona kiełbaskę , frytki , babeczki i wafelki i soczki. Za osiągnięcia w konkursach i zabawach dzieci otrzymały kolorowanki, długopisy ,kalendarze ,naklejki ,plany lekcji itp. Gdy wszystkie prezenty zostały już rozdane na każdej twarzyczce pojawił się szeroki uśmiech .Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji ferii, rodzicom  i paniom z KGW Stare Sioło serdecznie dziękujemy.

Organizatorem   był Pan Tomasz Janusz – pracownik świetlicy, sponsorami zaś: UMIG i MGOK w Oleszycach.

 Galeria zdjęć

   

 

 

Utworzony:2017-02-01 14:38:44
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.