2018-02-18     Konstancji, Krystiana, Sylwany     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie    
Strona główna / Wiadomości

Ferie 2017

Ostatnie dwa tygodnie stycznia dzieci i młodzież, m.in. z województwa podkarpackiego spędziły na odpoczynku od zajęć szkolnych podczas ferii zimowych.
W tym czasie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach przygotował wiele atrakcji.

Pierwszego dnia ferii dzieci miały za zadanie przygotować klej z wody i mąki, który był niezbędny do stworzenia konstrukcji piniaty (Piniata- to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej  bibułą, kolorowymi serpentynami oraz słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej). Drugiego dnia dzieci spędziły czas na zabawach ruchowych (zabawy chustą animacyjną, skakaniu na skakance, grze w gumę) oraz miały okazję sprawdzić się wokalnie dzięki karaoke, które okazało się być świetną rozrywką. Trzeciego dnia przyszedł czas na pracę w grupie. Dzieci skupiły się na dekorowaniu swojej piniaty, tak aby przedstawiała postać z bajki. Dodatkową atrakcją jaka spotkała dzieci było spotkanie z teatrzykiem „Bazyl”, który został zafundowany przez  Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, pod tytułem “Bieszczadzkie Bajanie. Czwarty dzień upłynął w klimacie zbliżających się walentynek. Wspólnie wycinaliśmy czerwone serduszka i robiliśmy kwiaty z serwetek. Zajęcia wymagały dużej precyzji i skupienia, aby powierzone zadanie wyszło jak najlepiej. O godzinie 12.00 czas umilił nam Teatrzyk działający przy MGOK w Oleszycach „Wesoła Gromadka”, który zaprezentował nam przedstawienie, pt. „Herody”. W piątek zorganizowaliśmy turniej wiedzy, połączony z quizami i łamigłówkami, który wzbudził w grupach dużą rywalizację i chęć wygranej. Na zakończenie rozgrywek nadszedł czas na nagrodzenie uczestników, więc przystąpiliśmy do rozbijania piniaty. Każdy mogł oddać uderzenie, lecz najwięcej radości było w momencie gdy wyleciały słodkości i kolorowe dekoracje.

Tydzień zajęć uleciał bardzo szybko, dzięki miłej atmosferze i świetnej zabawie, która przyciągała coraz więcej zainteresowanych dzieci. Uśmiechnięte buzie wskazywały na to, że za rok również możemy liczyć na dzieci, które chętnie uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach.

Galeria zdjęć

Utworzony:2017-02-01 09:15:01
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.