2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna / Wiadomości

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubaczowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Poz. 2091) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków przypominamy, iż od 28 grudnia 2016 r., na terenie całego kraju obowiązują zakazy  i nakazy, które należy bezwzględnie przestrzegać.

W szczególności należy zwrócić uwagę na nakaz odosobnienia drobiu od innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności zamkniętych w obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami.

Na terenie województwa podkarpackiego wystąpiły już ogniska wirusa grypy ptaków, dlatego skuteczna realizacja ww. działań ma na celu przeciwdziałanie szerzenia się wirusa na terytorium RP, w tym również na terenie naszego powiatu.

 

                                                            Starosta Lubaczowski

                                                           mgr inż. Józef Michalik

Utworzony:2017-01-11 11:15:52
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.